Kůže nebo látka - pes nebo kočka

Kůže nebo látka - pes nebo kočka

 

VÝHODY POTAHŮ AQUACLEAN PRO VAŠE SOUŽITÍ S DOMÁCÍMI MAZLÍČKY

 

Naším přáním a zájmem je Vaše celková spokojenost se sedačkou SOFALAND - velmi důsledně se věnujeme tématům, které Vás v souvislosti s užíváním našich pohovek zajímají.

Snažíme se předem, před výběrem sedačky a potahu tak, aby byl váš život jednodušší, aby vaše pohovka mohla zůstat bez skvrn, škrábanců a zápachu od vašich domácích mazlíčků. 

Máme rádi zvířátka, a to je hlavní důvod, proč SOFALAND nabízí řadu kolekcí Aquaclean materiálů, na kterých účinky vašeho psa či kočky budou minimální .


ŽIVOTNOST - TRVANLIVOST POTAHOVÝCH LÁTEK

Kočky někdy náhodně nebo instinktivně poškrábou potahové materiály, protože jsou přitahovány jejich měkkostí. Instinktivní škrábání koček může způsobit až prodřená místa, trhliny, nebo značky v kůži a případně narušit povrch textilního čalounění. Aquaclean tkaniny mají syntetické vlákno, které zabraňuje průniku drápů do látky, a tím jej chrání před poškrábáním.

ODSTRANOVÁNÍ CHLUPŮ

Vzhledem ke své struktuře jsou Aquaclean potahy antistatické látky, které mají tendenci zabraňovat ulpívání srsti či vlasů na pohovce. I když zabraňují, aby chlupy nebo vlasy zůstávaly na povrchu, mohou se přesto někdy zachytávat plochách sedáků a opěráků, nejčasteji ale na hranách pohovky. Chcete-li odstranit tyto vlasy nebo chlupy, můžete použít vlhký hadřík, vysavač, nebo čistící rolovací váleček na textil.

SNADNÉ ČIŠTĚNÍ

Námi doporučované potahové látky Aquaclean Technology®, která pomáhá snadno a rychle odstranit  běžné skvrny vzniklé běžným domácím užíváním sedací soupravy. Kromě toho se s vynikajícími výsledky vypořádá i s nehodami spojenými s domácími zvířaty (potřísnění močí, krví, zvratky…….) 

Nahlédněte do naši VIDEO GALERIE, největší na českém internetu, aby jste předem zjistili, jak je to snadné.

UDRŽENÍ SVĚŽESTI POTAHU - OMEZENÍ ZÁPACHU OD ZVÍŘAT

Pokud váš mazlíček používá pohovku pravidelně, což může způsobovat nepříjemný zápach, lze tomu zabránit s látkou Aquaclean Technology® -  díky této technologii dochází na potahu k omezení ulpívání molekul zápachu na jednotlivých vláknech. V každém případě přes to nezanedbávejte pravidelné větrání místnosti, vysávání tkanin, v nevyhnutných situacích osvěžovače vzduchu.TRADIČNÍ POTAHOVÉ LÁTKY

Tradiční materiály bez jakékoliv ochrany jsou snadným terčem pro domácí zvířata, která svými drápky lámou, trhají nebo povrchově narušují vlákna, tvořící textilii na pohovce. 

 


AQUACLEAN POTAHOVÉ LÁTKY

Díky inovativní technologii, mají námi doporučované Aquaclean materiály ochranný povlak - odolnou bariéru, která podporuje jejich flexibilitu. Jsou ideální jako prevence proti poškození základu textilie a roztřepení vlákna od drápků domácím mazlíčků.


COLLECTIONS
FOR
PETS

Objevte nejvhodnější látky a kolekce právě pro Vás a pro vaše domácí mazlíčky.

 

SOFALAND nabízí největší výběr potahů se širokou škálou barev a povrchových designů AquaClean Technology®.

 

Vstoupit do sekce vzorníků můžete ZDE.


DŮLEŽITÁ DOPORUČENÍ PRO SOUŽITÍ S DOMÁCÍMI MAZLÍČKY
 

Vaše sedací souprava bude srdcem vašeho domova - domácí zvířata (jako právoplatní členové rodinné smečky) si na ni mohou činit nárok, takže se budete muset rozhodnout, zda chcete svého domácího mazlíčka na pohovce, či nikoliv ! 

Kočky a psy si ji můžou označit, milují na ní odpočívat - zejména když nejste doma. Domácí zvířata mají někdy velmi odlišné vzorce chování, což musíte mít na paměti. 

To nejlepší, co můžete pro sebe a svoji sedací soupravu udělat, je trénovat vašeho domácího mazlíčka, nebo mazlíčky, aby dělali to co opravdu chcete !


JAK PŘEDCHÁZET POŠKRABÁNÍ

Zkuste umístit pomerančovou kůru na tkaniny, vůně citrusových plodů je obvykle nepříjemná pro domácí mazlíčky. Instinktivně se budou místům s touto vůní vyhýbat.

TRÉNINK A VÝCHOVA DOMÁCÍCH ZVÍŘAT

Zakupte si škrabadlo pro kočky a naučte je ho používat. K dosažení tohoto cíle Vám pomůže sprej s lákavou vůní pro kočky, nebo kočičí vonící drogy - třeba rostlina kozlík lékařský.  Nezapomeňte je při použití škrabadla následně pochválit !

PÉČE O DOMÁCÍ ZVIŘATA - DRÁPKY

Pravidelnou péčí o kočičí a psí drápky (zastřiháváním) předejdete snaze Vašeho mazlíčka si je brousit o pohovku.

PÉČE O DOMÁCÍ ZVÍŘATA - SRST

Trimováním - pravidelným vyčesáváním - kartáčováním vašeho domácího mazlíčka docílíte toho, že že výskyt chlupů na Vaší sedačce bude značně omezený. Zejména v období línání - výměny srsti budou jeho chlupy v koši a ne na vaší pohovce!

SPRÁVNÁ VÝŽIVA

Zajištěním správné výživy eliminujete nadměrné vypadávání chlupů způsobené špatnou výživou a zajistíte větší obranyschopnost proti nemocem - celkově tím zlepšíte kvalitu jejich života.

Děkujeme za Vaši pozornost a doufáme, že tímto přispějeme k správnému výběru potahové látky a celkové spokojenosti se sedacími soupravami od naší společnosti SOFALAND.    

COLLECTIONS
FOR
PETS

Na závěr přidáváme několik zajímavých odkazů na diskuze o soužití domácích mazlíčků s lidma - a jejich vlivu na výběr správné potahové látky

PSY

KOČKY

OSTATNÍ ZVÍŘECTVO

 

SOFALAND nabízí největší výběr potahových látek se širokou škálou barev a povrchových designů AquaClean Technology®.

Vstoupit do sekce vzorníků můžete ZDE.


Už jen pro pobavení: diskusní forum - jak na to

První příspěvek v tématu

 Perla

 

Sedací souprava - kůže nebo látka ???

Prosím o Vaše zkušenosti s koženou sedací soupravou a přítomností psíka v bytě, někde jsem slyšela, že to není moc vhodná kombinace, poškrábání apod. Kupujeme novou a nemůžeme se dohodnout, já jsem pro látkovou, z kůže nejsem zrovna moc odvázaná, v létě se mi zdá nevhodná, ale možná bych se nechala ukecat 

Reakce:

 

Aimirin
 

u nás došlo k některým poškrábáním i v důsledku běžného užívání několika dospělými. A to je na velké části sedačky přehoz.

Já bych to s kombinací pejska nezkoušela, pokud teda není perfektně vycvičený, že na gauč nesmí

Alena
 

tak mně se kožená vždycky líbila, ale bohužel jsme se na ní doma neshodli dvě moje známé mají velké psy a obě mají kožené sedačky, na které nedají dopustit! po 7 letech používání jak majitelů, tak psa je sedačka pořád jak nová. Jen podotýkám, že to nesmí být ekokůže, ale kvalitní kožená sedací souprava, co stojí kolem 70 litrů 

 

Aimirin
 

my přesně takovou měli a stačilo mít domácnost bez pejsků, aby se sem tam něco poškrábalo. S pejsky si to nedovedu představit, a to to byla velmi kvalitní kůže

Alena
 

mně se hrozně líbí sedačky z ekokůže na kovových nožičkách, šílela jsem z meruňkové a pak taková světle zelená, nááádhera! jenomže nebyly rozkládací a přesně ta samá reakce manžela – v zimě studí, v létě lepí!!
ale já bych jí brala hned 

Svatka

My máme dvě: nejprve koženou (bílou!!! byla v akci, meruňkovou máme tapetu za ní) Dobře se udržuje, přehoz žádný nemáme, v létě nevadí Jen je večer na nahý nohy chladnější. Jen kočku jsme museli usměrnit. Pak jsme dokoupili látkovou (nemáme si kam lehnout u bedny!). Ta se nedá tak lehce utřít. Ale je fakt, že nám dalo docela fušku naučit kočku, že na ní (kožené) smí jen ležet. Teď preferuje látkovou.

Perla
 

Díky za názory, já to vidím v kombinaci s psíkem taky na tu látkovou 

Dino11 

 

Určitě se se psy kožená lépe udržuje. Ale chce to koupit opravdu kvalitní koženou sedací soupravu , pokud možno tak z hladké kůže. Máme velkého i malého psa, poškrábaná opravdu není, písek se z ní smete smetáčkem s lopatkou, bláto otře vlhkým hadrem. Textilní byla nevyčistitelná. Taky záleží, zda bydlíš v bytě (kde si pejsky ošlapou písek na chodbě cestou k němu) nebo v baráku jako my, kdy máš přímou linku 8mi tlapek plných písku rovnou zvenku.

plevanka
 

Se psem jedině sedačka z plechu. Kůži podrápe a na látce se chytají chlupy, mluvím z vlastní zkušenosti 

FlirtBoy
 

teď mě napadlo, zdali by pes vlezl na sedačku ze psí kůže…

to by mohla být dobrá alternativa, ale nejspíš těžko sehnatelná 

Zyra
 

Odporucam kozennu, kvalitnu. Mame bielu a aj psov. Poskriabana neni a da sa krasne cistit. Navyse pouzivam biele deky z Ikey, aby v zime nechladila, v lete nelepila. Deky kazde dva tyzdne perem a po case vymenim za nove.

Ingrid

Nejdříve dvě kočky,teď kocour a odjakživa kožená sedačka,v patře jsem měli i látkovou a ta lákala k broušení drápků,kožená ne,vysavačem přejedu drobky,jednou týdně ji očistím ubrouskama na kůži a sedačka je pořád o.k.Přežila i psa,kterého jsem hlídala tři týdny kamarádce, zah­rabával si na ní buvolí ouško a sedačka to ustála bez ztráty kytičky,ale záleží vážně na kvalitě kůže a deka nebo přehoz se přes ni na chvíli dá hodit vždy a pejsek se dá možná líp usměrnit,než kočka,aby nepáchal,co nemá.

Ingrid
 

Ale určitě bude záležet i na velikosti a rase pejska a hlavně na jeho temperamentu a jak se chová ke stávajícímu sedacímu nábytku,jestli drápe,skáče na něj rovnou z venku a podobně,podle toho bych se asi rozhodla