Sofaland - moderní sedací soupravy

Sofaland - moderní sedací soupravy

SOFALAND since 2005

Značka SOFALAND vznikla v roce 2005 spolu s obchodní společností, kterou založil Igor Vrábel a zanedlouho se v roce 2006 přidal společník David Velčovský.

Cílem společnosti bylo a je  provozovat českou síť prodejen sedacího nábytku, zaměřenou na kvalitní, komfortní, krásné moderní sedací soupravy pro uživatele s vysokými nároky.

Opíráme se propojení tradiční výroby sedacích souprav s moderní prezentací produktů v důstojných podmínkách skvěle zařízených showroomů v atraktivních lokalitách – PRAHA, BRNO, OLOMOUC, ZLÍN a zároveň přímým spojením výroby a prodeje (bez sprostředkovatelů – velkoobchodů) koncovým zákazníkům, kterým nabízíme to co opravdu chtějí a potřebují: špičkovou kvalitu a komfort, nadčasový design, nejlepší materiály, záruční a pozáruční servis, poradenství, konzultace

Od roku 2017 se snažíme rozvíjet naši vizi i v zahraničí – ve Slovenské republice jsme otevřeli první showhoroom v BRATISLAVĚ v této akvizici budeme postupně pokračovat v dalších větších městech na SLOVENSKU.

SOFALAND jsou sedačky bez kompromisů…

SOFALAND je značka kvality, kultury, harmonie a zdravého bydlení…Proto jste tady správně!

Exkluzivní design a pohodlí

Sedací souprava pro nás není jen komodita - je centrem života domácnosti a designový objekt, který kromě právě skvělého designu musí splňovat nároky na užitkové a vlastnosti – pohodlí, ergonomii, komfortní uživatelské funkce a nároky zákazníků současné doby.

Na vývoji našich sedacích souprav se podílí renomovaní designéři a vývojová pracoviště spojená přímo s výrobou, kde se připravované modely vyrábějí v testovacích verzích, které jsou ve zkušebnách vystavovány zatěžkávacím modelovým zkouškám a zároveň jsou předváděné jako novinky následujících sezon na největších Evropských veletrzích ve Frankfurtu nad Mohanem a v Kolíne nad Rýnem.

Mimo elegantní design je kvalitní povrchová úprava sedaček, její vnitřní konstrukce, výplně a polstrování podrobována velmi vysokým nárokům s jednoznačným cílem, kterým je právě dokonalá harmonie těchto atributů výroby -  designu, materiálu, konstrukce a polstrování sedaček.

Nejvyšší kvalita

Nejvyšší kvalita

Za účelem plnění holistického přístupu k sedačkám SOFALAND naši exclusivní dodavatelé  kladou velký důraz na každý krok výroby – prvotřídní pevné rámy, polstrování, čalounění, kůže a tkaniny.

Pracujeme pouze s dodavateli - našimi známými evropskými specializovanými společnostmi, které provozují tradiční řemeslné zpracování materiálů a sdílejí naše enviromentální etické hodnoty.

Naši dodavatelé vlastní certifikáty nejvyšší kvality:

 

 

Značka kvality „Golden M“ - kvalitní německý nábytek

Golden M

Již od roku 1995 se PONSEL hrdí pečetí „Zlaté M“, čímž demonstruje velmi vysoké environmentální a kvalitativní požadavky na výrobu čalouněného nábytku.

 

Značka „Der Blaue Engel“

DER BLAUE ENGEL

Od konce roku 2013 je náš stěžejní dodavatel PONSEL jedním z mála výrobců v Německu a Evropě, kterého produkty nesou ocenění prestižní ekoznačku „Modrý anděl“  u všech modelů s textilním potahem a koženným potahem

 

Carbon Neutral Company

MyClimate

Jako moderní společnost vnímáme svou odpovědnost v oblasti klimatu a ochrany životního prostředí – proto spolupracujeme výhradně s dodavateli, kterí splnují vysoké nároky na kompenzaci emisí CO2 za podpory vysoce kvalitních uhlíkových offset projektů. Našim cílem je ucházet se o certifikát klimaticky neutrální společnost – toto bude pro nás velký úspěch.

 

 

 

 

 

Naše dřevo

Naše drevo

Naši dodavatelé používají ke zpracování konstrukčních prvků našich sedacích souprav pouze díly bukového masivu. Toto dřevo důsledně pochází z certifikovaných udržitelných lesů v Evropě. Dokonce je dbáno i na minimální přepravní vzdálenosti z těžebního a zpracovatelského místa přímo do výroby.

 

Naše kůže

Naše kůže

Estetické, vysoce kvalitní a s dlouhou životností - udržitelné - to jsou hlavní kritéria pro naše kůže. To je důvod, proč pracujeme výhradně s těmi nejlepšími partnery v oblasti výroby čalounických kůží: Bright kůže z Dolního Saska - první koželužny, kterým byla udělena ekoznačka „Blue Angel“ a taky kůže severské proveniencie - Dánské firmy CAMO a SORENSEN

 

 

 

Naše tkaniny

Naše tkaniny

Osvědčená je i certifikovaná kvalita evropských dodavatelů tkaných látek – potahů. Při výběru potahových látek konzultačně spolupracujeme přímo s designéři, vývojáři a čalouníky našich dodavatelů, kteří se spolu s námi potahy vybírají a záměrně se vyhýbají dovozu levných potahů ze zemí s nízkými mzdami a ekologicky bezohlednou výrobou - Čína, Indonesie, Jižní Amerika.

Kvalita, spravedlivé pracovní podmínky a ohleduplnost k životnímu prostředí produkcí jsou mnohem důležitější než nízké nákupní ceny, proto všechny dostupné potahové materiály v síti SOFALAND jsou pouze Evropského původu.

Rozrůstající se síť našich prodejen je výhradně situována ve významných obchodních centrech :

PRAHA - Průhonice - Obchodní centrum GLOBAL PoinT , BRNO - Centrum Bydlení a Designu Kaštanová, OLOMOUC - NC HANÁ, ZLÍN - CENTRO Zlín, LIBEREC - OC FORUM, BRATISLAVA - OC STYLA - všetko pre bývanie, BEOGRAD - obchodní zastoupení

Připravujeme prodejny další - ve městech Ostrava a Plzeň.

V České republice vlastní sedací soupravu SOFALAND již 30 000 spokojených zákazníků.

Se sedacími soupravami Sofaland se můžete potkat na našich stálých expozicích v jednom z největších nákupních center v republice – Obchodní a zábavní centrum Chodov v Praze, dále v Nákupní Galerii Hafra v Praze a v obchodním centru FUTURUM v Brně a v Olympii Olomouci. Od roku 2006 pravidelně vystavujeme na největších veletrzích bydlení: Mobitex – BVV Veletrhy Brno, Pragointerier – Incheba Praha – Holešovice, For Habitat – PVA Letňany Praha, od roku 2014 i na veletrhu IMM Cologne v Kolíně nad Rýnem jako součást expozice našeho dodavatele firmy Albert PONSEL Gmbh.
 
V prodejnách budete obslouženi odborně vyškoleným personálem - mezi standardní služby patří projektování půdorysu Vašeho obývacího pokoje, splátkový prodej a poradenství. Při návštěvě kterékoliv z našich poboček můžete využít komfort pohodlného přístupu a bezplatného parkování, navštívit prodejny renomovaných světových značek, multikina, kavárny, restaurace a v neposlední řadě i hypermarkety Tesco, Billa, Albert a Globus. Prodejna v Praze – Průhonicích se nachází hned vedle největšího aquaparku ve střední evropě Aquapalace Praha.
 
Na Vaši návštěvu se těší Sofaland Team.